کوک | درباره

روزی روزگاری ..

داستان شکل‌گیری و تاریخچه کوک

شروع آشنایی من با صنایع غذایی از دهه ۶۰ و سالهای جنگ بود . در چنین روزهایی بود که تصمیم گرفتم رستوران اسکان را در فضایی مدرن و با حال و هوایی شاد ، چون آنتراکتی در زندگی غمبار روزمره تهران راه اندازی کنم. پس از دو سال تلاش رستوران اسکان در سال ۱۳۶۴ شروع به کار کرد. هجوم جوانان شهر بود و خانواده ها برای تجربه ای جدید. آمبیانسی که تا سال ۱۳۸۵ قبل از واگذاری آن ادامه داشت.

ده سال بعد با همین نگرش به سراغ شیرینی رفتم مکتب شیرینی اروپای غربی الگوی کار قرار گرفت. طراحی جدید و مدرن برای محصولات سخت و با کیفیت ، چالش پیش روی شد. تصمیم بر این بود که علیرغم توصیه همگان ، محصولات در حداقل شیرینی و چربی باشند. سلامت جسمانی و حق برخورداری مصرف کننده به محصولاتی با کیفیت بالا به عنوان اصل غیر قابل بحث پذیرفته شد. کلکسیونی بزرگ از انواع کیکهای تولد و عروسی را برای اولین بار در ایران گرد آوری نمودیم. سال ۱۳۷۴ شعبه یک شیرینی کوک در ساختمان اسکان افتتاح شد و باز هم استقبال بود و موفقیت. در سال ۱۳۹۴ اولین شعبه “کافه قنادی کوک” در بلوار دادمان شهرک غرب افتتاح شد و پس از آن شعبه قدیمی کوک ولنجک نیز تبدیل به کافه قنادی شد.

از میانه سال ۹۵کوک با افتتاح اولین رستوران تخصصی خود در زمینه همبرگر وارد عرصه جدیدی شده است. کوک برگر در شهرک غرب با منویی متفاوت اما با همان اصول قنادی ها در رعایت کیفیت تجربه جدیدی را ارائه می کند.

با تیم کوک آشنا شوید

جشنواره طعم ها

یک تیم، یک روح

با خانواده کوک آشنا شوید

مهدی طاهری

مهدی فرامرزی

نفیسه جلیلزاده

نسیم امینیان

شیوا سعیدی

شعبه‌های کوک را ببینید